Witamy

Siemka Wam Pasjonaci , Jedna Pasja Jedna Miłość !

O kiełkowaniu nasion marihuany słów kilka.

Krym

N.S.Z
Administrator
Dołączył
Listopad 16, 2021
Posty
96
Punkty
33
Miasto
Władawahara
kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

Kiełkowanie nasion marihuany może sprawiać kłopoty początkującym rolnikom. Proces ten zachodzi kiedy pęka nasiono i pojawia się mała roślinka której trzeba zapewnić odpowiednie warunki. Kiełkowanie nasion to pierwszy etap do uprawy marihuany. Obecnie nasiona konopi produkowane są przez wiele firm, najwięcej na polskim rynku obecnych jest producentów holenderskich. Dobrze jest więc zaopatrywać się u sprawdzonych sprzedawców kupując nasiona marihuany znanych producentów. Obecnie do wyboru mamy wiele odmian konopi z różnymi genami, na pewno każdy znajdzie swoją ulubioną odmianę. Nie należy kupować nasion z nieznanych źródeł, często na różnych portalach ogłoszeniowych ogłaszają się oszuści którzy sprzedają nasiona konopi przemysłowej która jak wiemy posiada znikome ilości THC. W tym artykule dowiesz się, jak kiełkować nasiona marihuany.

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

Kiedy będziesz już posiadał nasiona, to przyjrzyj się nim czy są dojrzałe. Prawidłowe nasiona powinny być twarde w dotyku koloru brązowego w różnym odcieniu jaśniejszym i ciemniejszym przeważnie z różnymi ciemnymi plamkami, natomiast niedojrzałe nasiona są zielone a nawet czasem białe.

Kiedy będziesz już posiadał pewne nasiona marihuany, to zadbaj o to aby wszystkie potrzebne rzeczy do uprawy były przez Ciebie skompletowane, oraz przygotuj miejsce gdzie będziesz uprawiał konopie. Jeśli będziesz prowadził uprawę indoor to musisz posiadać odpowiedni sprzęt do uprawy aby zapewnić roślinom odpowiednie warunki do rozwoju, za słaba lampa czy wentylacja mogą popsuć uprawę, również inne czynniki mogą wpłynąć na zły rozwój konopi.

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

W przypadku uprawy marihuany outdoor mamy do czynienia z zupełnie innymi warunkami. Nie możemy manipulować światłem i temperaturą, o wszystkim decyduje matka natura. Przed kiełkowaniem nasion marihuany musisz odpowiednio przygotować swojego spota i upewnić się, że miejsce jest bezpieczne. Nie zaczynaj kiełkowania nasion kiedy nie jesteś do tego przygotowany, możesz stracić nasiona i trzeba będzie się liczyć z dodatkowym kosztem zakupu.

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

Najlepszy sposób na kiełkowanie nasion marihuany

Aby nasiona marihuany szybko wykiełkować potrzeba zapewnić im odpowiednie warunki, najlepiej kiełkują w ciepłym miejscu. Najbardziej popularną metodą jest kiełkowanie na chusteczkach czy też wacikach kosmetycznych które nasączane są wodą.

Do wykiełkowania nasion marihuany tą metodą potrzebujesz:

- papierowe ręczniki, chusteczki lub waciki kosmetyczne

- nasiona

- zwykła woda z kranu

- jakiś pojemnik z pokrywką np. plastikowy

Krok 1: Weź pojemnik plastikowy i rozłóż na nim np. chusteczki najlepiej dwie warstwy. Nalej trochę wody, jednak nie za dużo aby nie było bardzo mokro.

Krok 2: Połóż na chusteczki nasiona marihuany a następnie przykryj nowymi chusteczkami i nalej trochę wody aby całość była wilgotna.

Krok 3: Następnie przykryj pojemnik pokrywką tak aby był dostęp powietrza do środka i to wszystko.

Krok 4: Schowaj pojemnik z nasionami w ciemne i ciepłe miejsce, wystarczy temperatura pokojowa.

Kiedy wykonasz wszystko poprawnie, to musisz czekać na pokazanie się kiełków. Możesz zaglądać co jakiś czas do pojemnika upewniając się czy jest prawidłowa wilgoć, jeśli chusteczki stracą trochę wilgoci to możesz dodać odrobinę wody. Kontroluj co jakiś czas czy pojawiają się białe kiełki. Kiedy stworzysz odpowiednia warunki nasionom to biały kiełek możesz ujrzeć po ok. 2 dniach, oczywiście jeśli nasiona są dobrej jakości. Jednak zdarza się, że nasiona marihuany wypuszczają kiełek nawet po 1 dniu, a najdłużej mogą kiełkować 2 tygodnie, jeśli po tym czasie nasiona nie wykiełkują to możesz je wyrzucić, prawdopodobnie są wadliwe lub mogły być nieodpowiednio kiełkowane.

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

Kiedy jednak uda Ci się wykiełkować nasiona konopi i biały kiełek osiągnie ok. 1 cm długości to możesz go delikatnie wsadzić do ziemi. Oczywiście należy to zrobić wsadzając roślinę kiełkiem w dół, musisz zrobić to delikatnie aby nie uszkodzić młodej roślinki. Użyj np. zapałki aby zrobić dziurę w glebie, i wsadź wykiełkowane nasiono lekko zasypując ziemią. Podlej kiełek aby było wilgotno, na następny dzień możesz dostrzec jak roślinka się podnosi, w kolejnych dniach dostrzeżesz coraz wyraźniejsze małe listki.

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

Kiełkowanie nasion automatów jest takie samo niczym się nie różni. Pierwsze kiełkowanie nie zawsze jest udane, jednak w większości przypadków początkującym udaje się to za pierwszym razem. Trzeba zaznaczyć, że nie zawsze nieudana próba kiełkowania jest winą growera, czasem po prostu trafiają się takie nasiona które są wadliwe. Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości to zawsze możesz zapytać na naszym forum.
 
Do góry