Witamy

Siemka Wam Pasjonaci , Jedna Pasja Jedna Miłość !

JAK UPRAWIAĆ MARIHUANĘ OUTDOOR PART 1.

Krym

N.S.Z
Administrator
Dołączył
Listopad 16, 2021
Posty
97
Punkty
33
Miasto
Władawahara

Uprawa marihuany indoor vs outdoor: różnice​

Uprawa outdoor oznacza zwykle więcej miejsca do pracy, dużo słońca, darmową wodę deszczową, lepszą wentylację i radość, jaką daje przebywanie na świeżym powietrzu.

Jednak uprawa na zewnątrz wiąże się również z szeregiem wyzwań. Rośliny są bardziej podatne na szkodniki, pojawiają się większe drapieżniki, fale upałów i przymrozki.

Uprawa indoor zapewnia roślinom lepsze schronienie, a hodowcy mają pełną kontrolę nad środowiskiem. Mogą swobodnie zmieniać ustawienia temperatury i wilgotności, a ich uprawa jest dyskretniejsza.

Jednak hodowcy indoor mają zwykle do dyspozycji mniej miejsca, więc mniejszy potencjał do uzyskania ogromnych plonów i muszą liczyć się z płaceniem dużych rachunków za energię elektryczną.

Uprawa marihuany outdoor​

Słońce. Świeże powietrze. Gleba. Uprawa konopi indyjskich na zewnątrz oferuje mnóstwo korzyści zarówno dla hodowców, jak i samych roślin marihuany. Darmowe zasoby i większa ilość czasu spędzanego na zewnątrz sprawiają, że warto się temu poświęcić.

Korzyści uprawy marihuany outdoor​

 • Większe rośliny;
 • Więcej przestrzeni;
 • Bezpłatna woda deszczowa;
 • Promienie słońca (tańsze niż sztuczne oświetlenie);
 • Nie ma potrzeby zmiany cyklu światła;
 • Przepływ powietrza, który pomaga zapobiegać pleśni;
 • Możliwość uprawy roślin towarzyszących;
 • Pożyteczne owady;
 • Gleba bogata w mikroby;
 • Możliwość przećwiczenia metod regeneracyjnych.

Wybór lokalizacji​

Po podjęciu decyzji o uprawie na wolnym powietrzu musisz zdecydować, gdzie umieścisz swoje rośliny. Znajdź miejsce, które zapewnia stabilną temperaturę, odpowiednie nasłonecznienie i schronienie przed zmianami pogodowymi.

Miejsce, które wybierzesz do uprawy outdoor w Europie w 2021 roku powinno zapewnić następujące parametry:

 • temperatura zawsze powyżej 12°C;
 • temperatura poniżej 30°C;
 • 6–8 godzin bezpośredniego światła słonecznego każdego dnia (idealne położenie od strony południowej);
 • schronienie przed ulewnym deszczem i falami upałów (np. tymczasowa plandeka, szklarnia).
Uprawa marihuany outdoor

Lokalizacja uprawy​

Jako wytrzymała roślina, marihuana z radością będzie rosnąć w wielu różnych miejscach. Niektórzy hodowcy mają do dyspozycji duży ogród, podczas gdy inni są bardziej ograniczeni.

 • Balkon​

Dostępność balkonów sprawia, że są one doskonałym miejscem do uprawy marihuany. Jednak niektóre posiadają też pewne wady, które znacząco zmniejszą wielkość zbiorów.

PlusyMinusy
świeże powietrze i naturalne światłobalkony wychodzące na północ prawie nie otrzymują bezpośredniego światła słonecznego
balkony wychodzące na południe są przez cały dzień nasłonecznionewysokie budynki wystawiają rośliny na działanie silnego wiatru
mniejsze rachunki za wodę i prąd-


 • Dach/ taras​

Uprawa marihuany na dachu lub tarasie zapewnia korzyści, których brakuje balkonom. Jednak wiąże się też z pewnym ryzykiem.

PlusyMinusy
dachy są nasłonecznione przez cały dzień, o ile nie są blokowane przez wyższe konstrukcjebardziej wystawione na odkrycie z pozycji nieba
dobra ekspozycja na wodę deszczowąrośliny są bardziej narażone na burze i intensywne upały
bardziej dyskretne niż balkony-


 • Prywatny ogród​

Prywatne ogrody to jedno z najprzyjemniejszych miejsc do uprawy konopi. Hodowcy często zatracają się w spokoju związanym z uprawą roślin w miesiącach letnich.

PlusyCons
dużo miejscamożliwość pojawienia się szkodników
możliwość uprawy roślin towarzyszących w polikulturzeryzyko wystąpienia pleśni glebowej, takiej jak Fusarium
dyskrecja-


 • Uprawa partyzancka​

Uprawa partyzancka umożliwia hodowcom uprawianie roślin poza własnym terenem. Wybierając ukryte miejsce gdzieś na wolnym powietrzu, miłośnicy marihuany mogą napełnić swoje słoiki podejmując minimalne ryzyko.

PlusyMinusy
dyskrecjarośliny są narażone na złą pogodę i powodzie
niskie ryzykozwiększone ryzyko wystąpienia szkodników i chorób
tania uprawa, prawie bez żadnych kosztówryzyko, że ktoś natknie się na uprawę


 • Szklarnia​

Szklarnie oferują to, co najlepsze z obu światów. Wykorzystują naturalne światło słoneczne, oferując jednocześnie ciepłe i bezpieczne środowisko.

PlusyMinusy
możliwość przedłużenia sezonu wegetacyjnego outdoorrośliny mogą doświadczyć stresu podczas fali upałów
ochrona przed niektórymi gatunkami szkodnikówryzyko gromadzenia się zastałego powietrza oraz wilgoci przy nieodpowiednim systemie wentylacji

Czynniki do rozważenia przy wyborze miejsca uprawy marihuany​

Każda lokalizacja posiada swoje zalety i wady. Podczas gdy niektórzy kultywujący są ograniczeni do jednego miejsca, inni mają do wyboru kilka opcji.

 • Podlewanie​

Podlewanie roślin może być dość uciążliwe. Rośliny uprawiane outdoor otrzymają opady deszczu, ale także będą musiały stawić czoła suszom. Podczas gdy codzienne podlewanie całego ogrodu lub szklarni może stać się wyzwaniem, konfiguracja odpowiedniego systemu nawadniania znacznie ułatwi to zadanie.

Rośliny uprawiane metodą guerrilla są naturalnie bardziej zaniedbane niż te rosnące bliżej domu. Postaraj się wybrać miejsce w pobliżu strumienia, aby nie musieć wozić ciężkich pojemników z wodą.

 • Rabaty czy doniczki?​

Doniczki umożliwiają hodowcom łatwe przenoszenie roślin w bezpieczne miejsce, gdy warunki stają się trudne. Inteligentne doniczki i air pots również pomagają zminimalizować infekcje grzybicze i zapewnić napowietrzenie systemom korzeniowym.

Z drugiej strony, rabaty ogrodowe umożliwiają hodowcom uprawę wielu gatunków towarzyszących w tym samym bloku glebowym. Nie tylko wzbogaca to różnorodność biologiczną gleby, ale także tworzy tarczę roślin ochronnych, które odstraszają szkodniki, przyciągając pożyteczne owady.
 
Do góry