Witamy

Siemka Wam Pasjonaci , Jedna Pasja Jedna Miłość !

JAK UPRAWIAC MARIHUANĘ OUTDOOR PART 2.

Krym

N.S.Z
Administrator
Dołączył
Listopad 16, 2021
Posty
97
Punkty
33
Miasto
Władawahara
PART 2.
 • Dodatkowe światło​

Nadmierne światło uliczne może spowodować, że konopie pozostaną w fazie wegetatywnej (lub do niej powrócą). Hodowcy zmagający się z tymi warunkami powinni rozważyć odmiany automatycznie kwitnące. Te odmiany rosną szybko i nie wymagają określonego cyklu światła, aby rozpocząć i utrzymać kwitnienie.

 • Uszkodzenia spowodowane wiatrem​

Osoby uprawiające marihuanę na balkonach, dachach oraz w ogrodach powinny zainwestować w płoty oraz ogrodzenia, jeśli mieszkają na obszarach z silnym wiatrem. Jeśli planujesz ściółkowanie, zamiast słomy lub trocin wybierz cięższe podłoże i obłóż je kamieniami.

 • Godziny światła​

Staraj się uprawiać rośliny w najbardziej słonecznym miejscu. Konopie wymagają co najmniej sześciu godzin nieprzerwanego dziennego światła słonecznego, aby móc dobrze rosnąć.

 • Bezpieczeństwo​

Jeśli uprawiasz marihuanę w ogrodzie lub na balkonie, który znajduje się na pierwszym lub drugim piętrze, Twoje rośliny będą narażone na odkrycie przez innych miłośników marihuany. Chroń swoje rośliny przed złodziejami oraz głodnymi zwierzętami.

Czynniki do rozważenia przy wyborze miejsca uprawy marihuany


Genetyka​

Po wybraniu lokalizacji musisz wybrać odmianę, którą chcesz uprawiać. Tutaj musisz wziąć pod uwagę środowisko do uprawy, którym dysponujesz oraz jakiego rodzaju efektów oczekujesz od marihuany.

Jeśli mieszkasz na północy i możesz zapewnić roślinom jedynie krótki okres wegetacji, dobrym wyborem są odporne i szybko kwitnące geny, takie jak odmiany kwitnące automatycznie. Dla tych, którzy żyją na południu, odpowiednią opcją są wysokie odmiany sativa, które kwitną dłużej, a także hybrydy, które dobrze sprawdzą się w takich warunkach.

Szukasz konkretnego smaku? Sprawdź profile terpenowe odmian, które rozważasz. To zapewni Ci doświadczenia sensoryczne, które oferuje dana odmiana. Wolisz owocowe czy ziemiste smaki? Cytrusowe czy słodkie?

Możesz również wykorzystać dane banku nasion do oszacowania wielkości, czasu kwitnienia i plonów określonej odmiany. Jeśli możesz uprawiać marihuanę bez żadnych limitów, rozważ wysoką oraz bardzo wydajną odmianę. Jeśli musisz być ostrożny, wybierz mniejszą i bardziej dyskretną roślinę.

Kiełkowanie​

Pierwszą fazą życia rośliny marihuany jest kiełkowanie. Podczas tego procesu Twoje nasiono utworzy pierwszy korzeń palowy oraz przekształci się w siewkę. Kiełkowanie wymaga trzech specyficznych czynników: ciemności, wilgotności i wilgoci. Razem te elementy aktywują ziarno. Tak się składa, że gleba zapewnia idealne warunki!

Hodowcy uprawiający rośliny w ciepłym klimacie mogą je siać bezpośrednio w doniczkach lub rabatach ogrodowych na zewnątrz. Jednak ponieważ siewki wymagają dużej wilgotności, rozważ sianie roślin ogrodowych w szklarni lub tunelu foliowym.

Osoby w chłodniejszym klimacie mogą uzyskać dobre wyniki, hodując siewki w pomieszczeniu podczas chłodnej wiosny. Przesadź je bezpośrednio do gleby lub do większych pojemników zewnętrznych, gdy pogoda się ociepli.

Przed wykiełkowaniem nasion, zaopatrz się w wysokiej jakości glebę. Gleba organiczna zapewnia wszystko, czego potrzebują Twoje rośliny: składniki odżywcze, pożyteczne bakterie i synergistyczne grzyby.

Aby wykiełkować nasiona, zrób wgłębienie w wierzchniej warstwie gleby na grządce lub w doniczce. Umieść nasiona w dołku i delikatnie przykryj je ziemią. Dodaj trochę wody. Pierwsze oznaki życia pojawią się w ciągu 2–7 dni.

Faza siewek potrwa około dwóch tygodni. Zapewnij stałe oświetlenie, wilgotność na poziomie około 70% i niewielkie ilości wody.

Germinating


Uprawa​

Faza wzrostu rozpoczyna się po zakończeniu etapu siewki. W tym czasie Twoje rośliny skupią się na fotosyntezie i tworzeniu energii do napędzania rozwoju. Spodziewaj się, że w tej fazie pojawią się duże liście wachlarzowe. Dbaj o rośliny w następujący sposób:

 • podlewaj rośliny dopiero po wyschnięciu wierzchniej warstwy gleby, 3–5 cm od góry. Jeśli będziesz podlewać je zbyt często, mogą stać się podatne na zgniliznę korzeni i inne nieprzyjemności.
 • od czasu do czasu sprawdzaj pH gleby i upewnij się, że utrzymuje się w zakresie 6,0–7,0 — optymalnym do wchłaniania składników odżywczych.

Słowo na temat podlewania​

Staraj się podlewać rośliny za każdym razem, gdy przynajmniej 3 cm gleby stanie się całkowicie suche; zbyt częste podlewanie sprzyja gniciu korzeni. Jeśli planujesz wakacje w okresie wegetacji, skonfiguruj zautomatyzowany system, aby zapewnić odpowiednie nawodnienie.

Zapobieganie szkodnikom​

Szkodniki to jedno z głównych wyzwań dla hodowców outdoor, ale można im zapobiegać w następujący sposób:

 • wprowadź do uprawy owady drapieżne: biedronki i pasożytnicze osy pomogą chronić rośliny przed różnymi gatunkami szkodników.
 • posadź rośliny towarzyszące: bazylia, melisa lub koper, pomogą odstraszyć szkodniki.
 • wprowadź pożyteczne grzyby: gleba zawierająca grzyby mikoryzowe może pomóc w wychwytywaniu oraz zabijaniu nicieni — mikroorganizmów glebowych atakujących korzenie konopi.
 • zadbaj o bariery fizyczne: postaw druciane ogrodzenie lub inaczej osłoń rośliny, aby uniemożliwić dostęp do nich większym zwierzętom, takim jak jelenie i ptaki.

Chroń rośliny przed zapyleniem​

Musisz chronić swoje rośliny przed zapyleniem, aby móc uzyskać jak najlepsze pąki. Zapylone kwiaty są mniejsze, pełne nasion oraz mają mniejszą moc. Mimo że inne gatunki zapylające mogą przynieść znaczne korzyści Twojemu ogrodowi, należy aktywnie zapobiegać obecności męskich roślin cannabis.

Jeśli uprawiasz regularne nasiona marihuany, musisz być proaktywny i sprawdzać płeć swoich roślin w miarę ich dojrzewania, aby zapobiec zapłodnieniu.

Kalendarz dla hodowców outdoor​


Kalendarz 2021 dla hodowców outdoor

 • Etap siewki/ uprawa indoor​

Faza siewki trwa około dwóch tygodni, a po niej następuje faza wegetatywna. Kontynuuj uprawę indoor w chłodniejszych regionach do połowy kwietnia, aby sprostać wymaganiom roślin odnośnie temperatury i światła.

 • Wysiewanie i przenoszenie roślin outdoor​

Jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, teraz jest czas, aby kiełkować nasiona bezpośrednio na zewnątrz. Będziesz także mógł przenieść rośliny domowe na zewnątrz i przesadzić je do gleby lub do większych pojemników.

Jeśli zdecydujesz się prowadzić swoją uprawę z uwzględnieniem cyklu księżycowego, staraj się przesadzić rośliny, gdy księżyc wchodzi w fazę sierpu w ostatniej kwadrze.

Po przesadzeniu, rośliny oswoją się z nowym środowiskiem i będą kontynuować wzrost oraz zaczną nabierać objętości. Pojawienie się lata sprawi, że otrzymają dużo światła. Nadal będą się wyciągać w górę, w miarę jak biegun północny osiąga maksymalne nachylenie w stosunku do słońca.
 • Topping i szkolenie​

Następnie hodowcy mają możliwość przeprowadzenia różnego rodzaju treningów. Takie działanie zwiększa plony, otwiera baldachim oraz ułatwia uprawę.

Trening o niskim poziomie stresu (LST) można przeprowadzać przez cały czerwiec i lipiec, do początku sierpnia, kiedy to rośliny zaczną zbliżać się do fazy kwitnienia, a dodatkowy trening nie będzie korzystny.

Staraj się przeprowadzać przycinanie i trenowanie roślin, gdy wschodzący księżyc jest w fazie sierpu, najlepiej w konstelacji znaków zodiaku, którym odpowiada woda.
 • Określanie płci​

Zanim pojawią się kwiaty, Twoje rośliny wejdą w fazę poprzedzającą kwitnienie. Wykorzystaj ten czas na określenie płci roślin, aby żadne niechciane rośliny męskie nie zapłodniły Twoich roślin żeńskich. Miejsca, w których wyrastają kwiaty znajdują się w węzłach — punktach, w których każda gałąź styka się z główną łodygą.

Młode kwiaty posiadają małą cebulkę i wystający włos lub słupek, w przeciwieństwie do męskich, które wyglądają jak cebulki bez włosków. Usuń z uprawy wszystkie rośliny męskie, jeśli nie zależy Ci na tworzeniu nasion.
 • Przycinanie​

Twoje rośliny weszły w fazę kwitnienia. Gdy zbliża się równonoc jesienna, dni stają się krótsze, a rośliny otrzymują sygnał do kwitnienia. Uporządkuj je i upewnij się, że każde skupisko pąków otrzymuje odpowiednią ilość światła.

Przycinaj swoje rośliny od połowy lipca do końca sierpnia, przygotowując się do zbiorów. Odetnij nadmiar liści wachlarzowych podczas zstępującego księżyca w fazie ubywania
 • Zbiory​

Być może najbardziej ekscytujący okres całej uprawy przypada na okres od połowy września do połowy listopada. Nadszedł czas, aby rozkoszować się wynikami ciężkiej pracy i zebrać cenne kwiaty. Robi się chłodno, dni stają się krótsze i zbliża się przesilenie zimowe.
 
Do góry