Witamy

Siemka Wam Pasjonaci , Jedna Pasja Jedna Miłość !

Jaki pH metr? Jakie nawozy?

SzNaps

Member
Member
Dołączył
Sierpień 18, 2022
Posty
62
Punkty
18
Yo yo.

Czas na nowy rzut w związku z tym muszę udać się na zakupy.

Jaki miernik pH polecany? Pewnie, są mierniki za 1k + i zapewne są fajne 😉

Mimo że organika to jednak chce sobie sprawdzić czasem co tam w ziemi piszczy, a za kilka grow plan jest iść w kokosy, więc miernik też już pod to (EC?)


Druga sprawa, jakie nawozy organiczne w wersji bieda?
Zima się zbliża, będę ładował grzałkę na podczerwień więc może wyjść lipa z tego, to nie chce ładować w ziemię nawozów na zmarnowanie.

Jakieś mikoryzy marketowe warte uwagi?

Ziemia po uprawie - gdzieś czytałem, żeby zdjąć 5cm ziemi z góry, uzupełnić świeżą i jazda. Korzenie pozostałe olać?

Gdzieś coś czytałem o malowaniu doniczki już nie pamiętam, coś od miedzi chyba. Ktoś to robi? Działa? Chodzi o rozwój korzenia.


Co sypiecie ogólnie w swoich uprawach do przygotowania ziemi?

Na sezony pewnie doniczki jak jebne 25l to nie będzie przesada?

Na powierzchnię 1.4m² wrzucę 6 ziaren.


kilka interesujących mnie pozycji / co o nich sądzicie ? jest sens ?



Zamiast biotabsów biobizz spoko ?

Bactrex warto kupić dla rozwoju gleby ? czy są może jakieś substraty tego preparatu ?


Doniczka materiałowa czy plastikowa?
 
Ostatnia edycja:

Besti

Administrator
Administrator
Dołączył
Listopad 25, 2021
Posty
70
Punkty
33
Jak chcesz użyć starej ziemi to pozbądź się korzeni jeżeli nie będzie to być uprawa no till.
Możesz dodać jakiś Mix użyzniający jak masz.
Nawóz na wega, na kwitnienie, mycoryza, jakieś bakterie i calmag.
Doniczki za duże moim zadanie 2x. Chyba będzie to no till to tym przypadku raczej za małe. A może poprostu weg ma być długi. Tego nie polecam bo pewnie zacznie się cos dziać z roślinami jeszcze przed przełączeniem na flo.
Bez kombinowania, malowania doniczek i doprowadzania tlenu do korzeni będzie najlepiej 😆
 
Do góry